مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 0

بازديد دیروز : 2

کل بازدید : 571792

یک روز پرتلاش و پرامید

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

بالاخره زمان برگزاری کنکور دکتری تخصصی سال ۹۷ هم دارد فرامی‌رسد. فردا داوطلبان آزمون دکتری نتایج تلاش‌های خود را بر روی برگه می‌آورند. تلاشی که فردا قرار نیست خاتمه پیدا کند و قرار است بعد از یک استراحت کوتاه، به تلاش برای حضور مؤثر در مصاحبه دانشگاه‌ها متصل شود؛ ما نیز تلاش می‌کنیم مهم‌ترین نکات حضور مؤثر در مصاحبه در اختیارتان قرار داده شود.

فردا در جلسه کنکور ممکن است از دیدن سؤالات خوشحال شوید و به خوبی پاسخگویی تست‌ها باشید و یا ممکن است از دیدن سؤالات جا بخورید و خود را ببازید و فکر کنید که توانایی پاسخگویی به سؤالات را ندارید، ممکن است از دیدن سؤالات عصبانی شوید و یا از منطقی‌بودن سؤالات احساس خوبی داشته باشید و یا … .

در همه حالت‌هایی که در جلسه کنکور برای شما ممکن است پیش بیاید، چند نکته را فراموش نکنید:

– فراموش نکنید که وضعیت برای اغلب داوطلبان یکسان است؛ چه سؤالات ساده باشد و چه دشوار، چه غلط داشته باشد و چه نداشته باشد و … . پس با آرامش بر روی پاسخگویی هر چه بهتر به سؤالات متمرکز شوید و دست از پیش‌بینی نتیجه حداقل در جلسه کنکور بردارید.

– اگر در جلسه آزمون احساس خستگی کردید، سعی کنید با تحرک جسمانی و کشش عضلانی، تغییر وضعیت نشستن، مصرف مواد قندی طبیعی مثل خرما به همراه یک لیوان آب، تنفس عمیق و تلقین مثبت جهت رساندن اکسیژن بیشتر به مغز، توان ذهنی خود را مجدداً بازیابی کنید.

– در جلسه کنکور ممکن است عده‌ای به‌طور آزمایشی در جلسه حضور پیدا کرده باشند و با زودتر پا شدن از جلسه کنکور و یا رفت‌وآمدهای غیرضروری و … موجب برهم‌زدن آرامش شما شوند. در وهله اول سعی کنید از مراقبان حاضر بخواهید نظم جلسه را حفظ کنند و در وهله دوم سعی کنید با تمرکز بر سؤالات، توجه خود را از بی‌نظمی‌ها احتمالی پرت کنید.

در پاسخگویی به سؤالات می‌توانید از تکنیک‌های زیر استفاده کنید:

۱- هنگام پاسخ دادن به سؤالات آزمون اگر به سؤالی کاملاً مسلط هستید و پاسخ را می‌دانید که به آن پاسخ می‌دهید.

۲- گاهی با اندکی فکر کردن متوجه می‌شوید که پاسخ سؤال را نمی‌دانید. در این صورت در کنار آن علامت – می‌گذارید و از آن سؤال رد می‌شوید و گاهی درمی‌یابید که پاسخ سؤال وقت‌گیر است و یا بین دو گزینه شک دارید. در این صورت در کنار سؤال علامت ضربدر می‌گذارید.

۳- پس از این که پاسخ دادن به سؤالات تمام شد، اول سراغ سؤال‌هایی که کنار آن علامت ضربدر گذاشته‌اید می‌روید و درصورتی که وقت داشتید سراغ سؤالاتی که علامت منفی داشت.

*سعی کنید وقت در نظر گرفته برای تست‌های هر درس را کمتر از میزان استاندارد قرار دهید تا در پایان فرصتی برای مرور سؤالاتی که کنار آنها علامت ضربدر و منفی گذاشته‌اید را داشته باشید.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh