مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 2

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571792

پذیرش دکتری بدون کنکور پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در سال ۹۶

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

جزئیات پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در رشته مهندسی پلیمر برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ اعلام شد.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در اجرای سیاستهای حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، به  استناد آئین‌نامه ۲۱/۶۷۲۷۲  مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰  مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به پذیرش دانشجو براساس سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه علمی به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده از بین متقاضیان در رشته‌های مرتبط جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در رشته مهندسی پلیمر و با رعایت کامل شرایط و قوانین می نماید.

۱- شرایط عمومی پذیرش درخواست متقاضیان:

۱-۱- دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیات مرکزی گزینش دانشجو که توسط پژوهشگاه انجام می پذیرد.
۱-۲- نداشتن منع قانونی از ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

۲- شرایط اختصاصی پذیرش درخواست متقاضیان:

دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل بیست درصد از ظرفیت با آزمون شیوه آموزشی- پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد داخل کشور و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری (یا دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد داخل که تا پایان شهریورماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته شوند) را  به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر پذیرش کند:
۱-۲- داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در دوره کارشناسی‌ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره‌های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

تبصره: با توجه به آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دروه تحصیلی دکتری به شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۰۴/۱۸ و اصلاحیه آیین نامه مذکور به شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ دانشگاه ها میتوانند میانگین همتراز شده هریک از دوره های مذکور را طبق دستورالعمل مصوب شورای دانشگاه مد نظر قرار دهند. لذا این پژوهشگاه براساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی نسبت به اعمال ضریب همترازی با توجه به رتبه بندی دانشگاهها در دو گروه، به شرح زیر تعیین و اعلام نموده است:

برای دانش آموختگان یا دانشجویان نیم سال آخر پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و دانشگاههای اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، فردوسی مشهد حداقل معدل کارشناسی ۱۵ و حداقل معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه ۱۶/۵ می باشد.
برای دانشآموختگان یا دانشجویان نیم سال آخر سایر دانشگاهها حداقل معدل کارشناسی ۱۶ و حداقل معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه ۱۷ می باشد.

۲-۲- بیش از دوسال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد
۳-۲- کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست
۴-۲- احراز شرایط اختصاصی پژوهشگاه
۵-۲-کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‌ها)‌قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین‌نامه دوره دکتری مصوب وزارت)
۶-۲- پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.
۷-۲- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین‌نامه، مجاز نیست.
۸-۲- اسامی پذیرفته‌شدگان توسط پژوهشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می‌شود و قطعی شدن ثبت‌نام منوط به تایید سازمان مذکور می‌باشد.

۳- مدارک مورد نیاز

۱-۳ تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
۲-۳- دو قطعه عکس ۳*۴ با ذکر مشخصات در پشت عکس ها
۳-۳- تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل کل و تعداد نیمسال های تحصیلی در آنها ذکر شده باشد.
۴-۳- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ماه سال ۹۵ را ضمیمه نمایند.
۵-۳- توصیه نامه از استاد راهنما و نیز دو استاد مرتبط با رشته تحصیلی
۶-۳- تصاویر کلیه فعالیت‌های آموزشی و هر گونه مدارکی دال بر مشخص نمودن نخبگی متقاضی باشد.
۷-۳- تصویر کامل صفحات مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی
۸-۳- تصویر گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق پذیرش) برای مقالات چاپ نشده و تصویر کامل متن مقاله ارائه شده به مسئولین مجله و مکاتبات مربوط

۸-۴- از ارائه مقالات ثبت نام شده (submited) به شدت پرهیز شود.

۴- مهلت مراجعه، ارائه مدارک و تکمیل کاربرگ تقاضای پذیرش:

۱-۴- متقاضیان باید کاربرگ درخواست را تکمیل و به همراه سایر مدارک اعلام شده به صورت حضوری حداکثر تا پایان وقت ادای روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ به مدیریت امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران (خانم بخشنده، شماره تماس:‌ ۴۸۶۶۲۲۸۴) به آدرس اتوبان تهران – کرج – کیلومتر ۱۵ – بعداز پیکان شهر –  شهرک علم و فناوری پژوهش، بلوار پژوهش، تحویل نمایند.

۵- تذکرات و نکات مهم:

۱-۵- به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۲-۵- متقاضی باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد.
۳-۵- دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد و اعلام پذیرش نهایی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh