مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 1

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571785

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۳۹۶ دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون برگزیدگان علمی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، مطابق آیین نامه وزارتی شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۴/۱۸ و همچنین اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای استعدادهای درخشان دانشگاه و شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سیستان و بلوچستان، ضوابط و شرایط پذیرش دانشجوی دکتری استعداد درخشان ورودی مهر ماه ۹۶ به شرح زیر اعلام می‌گردد.

ضوابط کلی:
- معدل کل یا معدل کل همترازشده مقطع کارشناسی متقاضی، حداقل شانزده باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی متقاضی، کمتر از ۱۶ باشد، معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش می‌باشد. چنان‌چه اطلاعات مربوط به رشته‌گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضلی در پرتال سازمان سنجش موجود نباشد، نزدیک‌ترین  ضرایب همترازی به رشته‌گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی، ملاک عمل وی خواهد بود.
- معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی ارشد متقاضی، بدون احتساب نمره پایان‌نامه، حداقل ۱۷ باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان‌نامه، کمتر از ۱۷ باشد، معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش می‌باشد. چنان‌چه اطلاعات مربوط به رشته‌گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضلی در پرتال سازمان سنجش موجود نباشد، نزدیک‌ترین  ضرایب همترازی به رشته‌گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی، ملاک عمل خواهد بود. شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.
- تاریخ دانش‌اموختگی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی صرفاً در بازه ۱۳۹۴/۶/۱۵ لغایت ۱۳۹۶/۶/۳۱ باشد.
- متقاضی صرفاً دانش‌اموخته یا دانشجوی نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دوره‌های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی باشد.
- دانشجویان نیمسال چهارم مشروط بر این که اولاً تمام واحدهای دوره (غیر از پایان‌نامه) را تا تاریخ مصاحبه گذرانده باشند و ثانیاً استاد راهنمای وی کتباً تأیید کند که تا تاریخ ۱۳۹۶/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌گردد و ثالثاً سایر شرایط علمی مندرج در قانون را داشته باشند، می‌توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون بوده و پرونده ارسال کنند.
- کسب حدنصاب لازم از آزمون زبان انگلیسی در جلسه مصاحبه الزامی نیست. ولی پذیرفته‌ شده متعهد می‌گردد که قبل از آزمون جامع دوره دکتری، حد نصاب مطرح در قانون را اخذ و به دانشگاه اعلام کند.
- مصاحبه از متقاضیان واجد شرایط همزمان با مصاحبه از پذیرفته‌شدگان کنکوری صورت می‌گیرد و به هیچ‌وجه قابل تغییر نیست. عدم حضور در جلسه مصاحبه به منزله انصراف از پذیرش است.
- به مستندات علمی تا روز مصاحبه امتیاز تعلق می‌گیرد.
- کسب حداقل ۷ امتیاز وتویی مربوط به ردیف ۱ جدول ۱ آیین‌نامه و حداقل ۶۰ امتیاز از کل ردیفه‌های جداول ۱، ۲ و ۳ آیین‌نامه الزامی است.
- از جدول شماره ۱ آیین‌نامه حداکثر می‌توان ۴۰ امتیاز کسب کرد.
- ملبغ پانصدهزار ریال بابت بررسی مدارک دریافت می‌شود. این وجه به هیچ عنوان مسترد نمی‌گردد. دانشجویان نیمسال چهارم استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد و دانش آموختگان رتبه اول کارشناسی ارشد دانشگاه سیستان و بلوچستان از واریز این وجه معاف هستند.
- پذیرفته‌شده نهایی در شروع سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به صورت مشروط ثبت‌نام شده و مشغول تحصیل می‌گردد.
- ثبت‌نام قطعی از پذیرفته‌شده نهایی منوط به تأیید صلاحیت علمی توسط سازمان سنجش و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم و صلاحیت عمومی توسط گزینش دانشجو است.
- پذیرفته‌شدگان نهایی تابع کلیه ضوابط و مقررات آموزشی و پژوهشی جاری دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده و هیچ تفاوتی با سایر دانشجویان دوره دکتری ندارند.
- دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت تمام‌ وقت است و نمی‌تواند در یک سال اول تحصیل، درخواست مرخصی تحصیلی نماید.
- تغییر رشته و گرایش و انتقال در مقطع دکتری ممنوع است.
- پذیرفته‌شده نهایی در صورت انصراف از ادامه تحصیل، از شرکت در کنکور سراسری دکتری سال بعد و همچنین پذیرش بدون ازمون در سایر دانشگاه‌های کشور محروم می‌شود.
- هر متقاضی فقط می‌تواند در یک رشته‌گرایش متقاضی پذیرش بدون آزمون داشته باشد.
- امتیازدهی بر اساس جداول مندرج در اطلاعیه صورت می‌گیرد.
- به تشخیص گروه‌های آموزشی دانشگاه و پس از انجام مصاحبه، ممکن است هیچ متقاضی واجد شرایط تشخیص داده نشود. بنابراین دعوت به مصاحبه هیچ حقی برای دعوت‌شده ایجاد نمی‌کند.
- هر وقت و در هر شرایطی که خلاف یا پنهان‌کاری در مدارک ارائه شده متقاضی مشاهده شود، از دانشگاه اخراج شده و مطابق مقررات باید پاسخگوی مطالبات دانشگاه و سایر مراجع ذی‌صلاح باشد.
- مشکل نظام وظیفه متقاضیان مرد بر عهده خودشان است و دانشگاه مکاتبات قانونی لازمه را بعد از ثبت‌نام و در مهر ماه ۹۶ انجام می‌دهد.

مدارک لازم جهت ارسال به دفتر استعداد درخشان دانشگاه جهت دریافت معرفی نامه حضور در جلسه مصاحبه:
1. کپی فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ (پانصد هزار) ریال به حساب ۲۱۷۷۳۶۲۶۰۴۰۰۴ بانک ملی به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه سیستان و بلوچستان بابت پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۹۶٫ اصل فیش واریزی را در جلسه مصاحبه تحویل دهید. این مبلغ تحت هیچ شرایطی برگشت داده نمی شود. لطفا کد شناسه ۰۰۱۱۵۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۹۰ را در فیش واریزی تان بنویسید.
2. ریزنمرات کارشناسی (درصورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیررسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصا امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل کارشناسی شما باشد.
3. ریزنمرات کارشناسی ارشد (درصورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیررسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصا امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی باشد.
4. ارسال کپی تمامی صفحات شناسنامه و کپی پشت و رو از کارت ملی الزامی است.
5. تکمیل و امضای فرم درخواست پذیرش
6. یک قطعه عکس ۳*۴ پشت نویسی شده

مدارک لازم جهت ارائه در جلسه مصاحبه:

لطفا مدارک زیر و هر مستند علمی دیگری که در اختیار دارید را در جلسه مصاحبه به همراه داشته باشید و شخصا ارائه دهید. مدارکی که قبلا برایمان فرستاده اید در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه باقی می ماند و به کمیته مصاحبه کننده ارجاع نمی شود.
1. ریزنمرات کارشناسی (درصورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیررسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصا امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل کارشناسی شما باشد.
2. ریزنمرات کارشناسی ارشد (درصورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیررسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصا امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی باشد.
3. کپی تمام صفحات مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده برای چاپ
4. نامه رسمی مبنی بر پذیرش قطعی چاپ از مجله موردنظر، صرفا برای مقالاتی که هنوز چاپ نشده اند.
5. کپی کامل سایر مدارک و مستندات پژوهشی انجام شده و خاتمه یافته ( در صورت وجود)
6. کپی گواهی زبان آزمون های معتبر (در صورت وجود)
7. کپی سوابق تدریس (در صورت وجود)
8. توصیه نامه از استاد راهنمای کارشناسی ارشد
9. اصل پایان نامه کارشناسی ارشد برای دانش آموختگان
10. مستنداتی که بیانگر موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان نیمسال چهارم کارشناسی ارشد باشد.
11. کپی صفحه اول (عنوان فارسی) صورتجلسه دفاع (صفحه امضا)، چکیده فارسی، چکیده انگلیسی و صفحه آخر (عنوان لاتین) پایان نامه کارشناسی ارشد
12. یک توصیه نامه از یکی از اساتید دوره کارشناسی ارشد (ترجیحا با مرتبه دانشیاری یا استادی)
13. کپی کارنامه کنکور دکتری ۹۶ (ارسال این مدرک الزامی نیست ولی در پذیرش شما اثر مثبت دارد)
14. در صورتی که دانش آموخته کارشناسی یا کارشناسی ارشد رتبه اول تا سوم هستید، بهتر است گواهی رتبه ارائه کنید.

فرایند بررسی مدارک:
1. مدارک ارسالی ابتدا به طور اجمالی در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه بررسی شده و اسامی دعوت‌شدگان به مصاحبه از طریق سایت دانشگاه اطلاع‌رسانی می‌شود.
2. پس از حضور در جلسه مصاحبه، مدارک در گروه آموزشی مربوط دقیقاً بررسی و نمره‌دهی می‌شود.
3. ریزامتیازات داده‌شده به متقاضی، به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه منعکس می‌گردد.
4. دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه؛ مشخصات فرد منتخب را بلافاصله در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور ثبت می‌کند. این عمل در سنوات گذشته در دهه اول تیرماه امکان‌پذیر بود.
5. در صورت ثبت مشخصات پذیرفته‌شده در پرتال سازمان سنجش، هیچ دانشگاه دیگری نمی‌تواند وی را پذیرش کند.
6. در صورتی که پذیرفته‌شده نهایی دانشگاه سیستان و بلوچستان از ادامه تحصیل در دانشگاه امتناع ورزد، مطابق مقررات، ضمن مکاتبه با سازمان سنجش، از کنکور سراسری سال بعد و هر گونه پذیرش بدون ازمون در سال بعد نیز محروم می‌گردد.
7. پذیرفته‌شده نهایی در شروع سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به صورت مشروط ثبت‌نام شده و مشغول به تحصیل می‌گردد.
8. ثبت‌نام قطعی از پذیرفته‌شده نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش، شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم و گزینش دانشجو است.

نحوه ارسال مدارک:
متقاضیان می‌توانند کلیه مدارک و مستندات را از طریق پست پیشتاز از هم‌اکنون تا تاریخ‌هایی که متعاقباً اعلام خواهد شد، به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان ارسال نمایند.
آدرس زاهدان – بلوار دانشگاه – بلوار بهارستان – دانشگاه سیستان و بلوچستان – حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی – دفتر استعدادهای درخشان – کدپستی ۹۸۱۶۴۷۵۶۳۹


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh