مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 5

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571789

پذیرش دکتری بدون آزمون بهمن ۹۵ دانشگاه خواجه نصیر

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی از میان واجدین شرایط برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۶ دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می‌کند.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به استناد “آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری” مصوب جلسه مورخ ۱۳۹۵/۳/۲۷ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موضوع ابلاغ شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ و مصوبات داخلی از میان دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی مطابق شرایط اعلام شده و در رشته های اعلام شده، تعداد محدودی دانشجو می پذیرد.

پذیرش دانشجو دکتری بدون آزمون این دانشگاه در رشته های مهندسی الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی نقشه برداری سنجش از دور، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد، فیزیک هسته ای، فیزیک حالت جامد، ریاضی محض، شیمی فیزیک، شیمی آلی و شیمی معدنی انجام می شود.

متقاضیان پذیرش در این دوره تا ۶ دی ماه باید مدارک مورد نیاز ثبت نام را در سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) بارگذاری کنند.

شرایط پذیرش

الف- شرایط عمومی

۱٫ مدرک کارشناسی پیوسته با میانگین کل حداقل ۱۶

۲٫ مدرک کارشناسی ارشد با میانگین کل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان نامه)

۳٫ حداکثر زمان سپری شده از تاریخ دانش آموختگی ۲ سال (دانش آموختگان نیمسال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ و بعد از آن)

۴٫ دانش آموختگان و دانشجویان هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دوره های الکترونیکی و مجازی، و نیمه حضوری مجاز به ارائه درخواست نمی باشند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.

تبصره ۱: در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آنها کمتر از ۱۶ و یا میانگین کل (بدون احتساب پایان نامه) مقطع کارشناسی ارشد آنها کمتر از ۱۷ باشد، میانگین همتراز طبق پرتال سازمان سنجش محاسبه خواهد شد. و چنانچه میانگین همتراز باز هم کمتر از موارد اعلام شده باشد، قابل قبول نخواهد بود و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال ثبت نام این دسته از متقاضیان نخواهد داشت. ضمناً امکان بازپرداخت وجه ثبت نام یا محاسبه میانگین تراز قبل از ثبت نام نیز برای دانشگاه وجود نخواهد داشت.

۵٫ دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور مجاز به ارائه درخواست پذیرش از این طریق نمی باشند.

تبصره ۲: پذیرش تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۳: داوطلبان تنها مجاز به انتخاب یک رشته می باشند.

ب- شرایط اختصاصی

۱٫ شرکت در مصاحبه

۲٫ کسب امتیاز قابل قبول از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و … از کمیته های تخصصی و پذیرش، مطابق آیین نامه فوق الذکر( شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ و جداول ۱ تا ۴ اصلاحیه شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی دانشگاه).

۳٫ ارائه نمره آزمون زبان قابل قبول حداکثر تا پایان نیمسال اول پذیرش در مقطع دکتری. پذیرش آن دسته از افرادی که در زمان تعیین شده موفق به ارائه مدرک خود نگردند، منتفی خواهد شد.

تبصره ۱: کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف ۱ جدول ۱ (نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی) الزامی می باشد.

تبصره ۲: کسب حداقل ۷۰ امتیاز از مجموع امتیازات جداول فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه برای قبولی الزامی است. نحوه ارائه درخواست ضروری است داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه راهنمای ثبت نام حداکثر تا پایان روز دوشنبه مـورخ ۱۳۹۵/۱۰/۶ از طریق سـامـانه جامـع دانشـگاهـی (گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل های پیش بینی شده، ثبت نام نمایند.

مدارک مورد نیاز

لازم است داوطلبان محترم قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارک را آماده نمایند. بدیهی است که بعضی از مدارک الزامی*(مربوط به کنترل شرایط عمومی و مشخصات فردی) است. و بعضی در صورت وجود (مربوط به شرایط اختصاصی)، منجر به کسب امتیاز مربوطه خواهد شد.

۱٫ صفحه اول شناسنامه *

۲٫ کارت ملی *

۳٫ گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل (با تایید فراغت از تحصیل حداکثر تا پایان دیماه ۱۳۹۵)*

۴٫ ریز نمره کارشناسی (کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید-مهر و امضا دانشگاه-، نام و آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسال های تحصیلی و معدل ها می بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری هیچ یک از این اطلاعات حذف نگردد، در غیر اینصورت مدارک بررسی نخواهد شد). حداکثر ۳ برگ *

۵٫ ریز نمره کارشناسی ارشد (کارنامه کلی مقطع کارشناسی ارشد بدون تایید-مهر و امضا دانشگاه، نام و آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسال های تحصیلی و معدل ها می بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری هیچ یک از این اطلاعات حذف نگردد، در غیر اینصورت مدارک بررسی نخواهد شد). حداکثر ۲ برگ *

۶٫ گواهی مربوط به رتبه نهایی المپیاد علمی- دانشجویی/ گواهی رتبه نهایی جشنواره خوارزمی یا جوان خوارزمی/ ثبت اختراع. (حسب مورد)

۷٫صفحه اول مقاله ها و نامه پذیرش آنها (در صفحه اول مقاله مشخصات ژورنال، نویسندگان درج شده باشد).

۸٫مدارک مربوط به تالیف یا ترجمه (مستند ارسالی می بایست نشان دهنده مشخصات تالیف یا ترجمه باشد، شناسنامه اثر)

۹٫چکیده پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد (حداکثر ۳ صفحه)

۱۰٫ چکیده پایان نامه مقطع کارشناسی (در صورتی که در سیلابس موجود بوده باشد).

۱۱٫ توصیه نامه از استاد راهنما و یکی دیگر از استادانی که داوطلب با ایشان درس گذرانده باشد.

۱۲٫ صفحه اول پایان نامه (جلد)

۱۳٫ گواهی نمره زبان

۱۴٫ پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۸۰۰۰۰۰ (هشتصد هزار ریال) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان). *

تذکر: کلیه فایل های ارسالی در فرمت jpg حداکثر ۵۰۰ کیلو بایت

نکات مهم

توجه ۱: در صورت تایید شرایط عمومی داوطلب و راه یابی به مرحله مصاحبه علمی، ضروری است اصل و کپی کلیه مدارک شناسایی و نسخه کامل مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی بارگذاری شده در سامانه جامع دانشگاهی، در روز برگزاری مصاحبه ارائه گردد. شرایط اختصاصی و مصاحبه در کمیته تخصصی بررسی و انجام خواهد شد.

توجه ۲: لطفاً پیش از اقدام به بارگذاری مدارک و ثبت نام، اطلاعیه و راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایید. پس از ثبت نام وجه پرداختی بازگشت داده نمی شود.

توجه ۳: دانشجویان نیمسال آخر در صورت پذیرش، حداکثر تا پایان د یماه ۱۳۹۵ می بایست دانش آموخته گردند. در غیر این صورت قبولی آنها منتفی خواهد شد.

توجه ۴: پذیرش در مرحله اول و مصاحبه به منزله پذیرش نهایی نمی باشد. پذیرش قطعی منوط به اعمال ظرفیت، تایید شورای آموزشی دانشگاه و تایید صلاحیت عمومی توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تایید سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

توجه ۵: زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

توجه ۶: شرایط پذیرش و راهنمای ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است. بنابراین خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد یا اصرار بر تغییر آن جداً خودداری فرمایید.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh