مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 5

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571789

پذیرش اندک دوره‎ه‌های روزانه در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

حدود ۷۰۰ نفر در دوره‎های روزانه و بیش از ۱۰۰۰ نفر در دوره‎های شهریه‎پرداز در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ پذیرش خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری (ph.d) نیمه‌متمرکز سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از روز یکشنبه ۱۶ مهر آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند تا روز شنبه ۲۲ مهر، براساس شرایط و ضوابط و علاقه‌مندی خود، حداکثر ۱۵ کدرشته انتخابی را از کدرشته‌محل‌های ارائه شده انتخاب کنند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج مرحله تکمیل ظرفیت تا ۱۵ آبان از طریق سامانه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام می‌شود. اما نگاهی به ظرفیت‌های پذیرش در این مرحله نشان می‌دهد که در مرحله تکمیل‌ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۶، در مجموع ۱۷۵۹ نفر جذب می‌شوند که شامل ۷۰۳ نفر در دوره‌های روزانه و ۱۰۵۶ نفر در دوره‌های نوبت‌دوم، دانشگاه‌های پیام‌نور، غیرانتفاعی و پردیس‌های خودگردان است.

داوطلبانی که در دانشگاه‌های پیام‌نور، مراکز غیرانتفاعی، نوبت‌دوم دانشگاه‌های دولتی و پردیس‌های خود‌گردان پذیرفته می‌شوند ملزم به پرداخت شهریه مشخص شده از سوی دانشگاه هستند.

بیشترین ظرفیت پذیرش در دوره روزانه متعلق به گروه فنی مهندسی با ۲۶۸نفر و کمترین ظرفیت پذیرش روزانه نیز متعلق به گروه هنر با ۴ نفر است. همچنین بیشترین ظرفیت پذیرش در دوره شبانه از گروه فنی مهندسی با ۲۴۶ نفر و کمترین ظرفیت نیز متعلق به گروه هنر با ۱ نفر است.

در جدول‌های زیر تعداد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در مرحله تکمیل ظرفیت به تفکیک روزانه و شبانه (دانشگاه‌های شهریه‌بگیر) آمده است:

 رشته تحصیلی

روزانه

پرداخت شهریه
 علوم انسانی  ۱۳۰ ۴۰۹ 
علوم پایه   ۱۷۲  ۲۳۷
 فنی و مهندسی ۲۶۸  ۲۴۶ 
 کشاورزی  ۱۱۷ ۱۳۱ 
هنر   ۴ ۱ 
 دامپزشکی ۱۲  ۳۲ 

مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh