مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 4

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571604

نحوه پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه امیرکبیر در سال ۹۶

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

داوطلبان آزمون دکتری ۹۶ دانشگاه صنعتی امیرکبیر لازم است جهت انجام مصاحبه ۲۲ الی ۲۴ خردادماه به دانشکده‌های مربوطه مراجعه نمایند.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، مراحل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) در سال ۱۳۹۶ به شرح زیر است:

۱- حد نصاب دانشگاه – ورود اطلاعات توسط داوطلبان حائز شرایط در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلیه داوطلبان گرامی، که در انتخاب رشته- گرایش- محل سازمان سنجش آموزش کشور دانشگاه صنعتی امیرکبیر را انتخاب نموده‌اند، در صورت دارابودن حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر (بر اساس نمره تراز نهایی داوطلب مطابق کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور)، ضروری است وارد سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر شده و اطلاعات خود را وارد نمایند. این داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه تاریخ ۹۶/۳/۲ لغایت روز چهارشنبه تاریخ ۹۶/۳/۱۰ به سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه (ثبت نام دوره دکتری سال ۱۳۹۶) مراجعه و کلیه اطلاعات و سوابق شخصی، آموزشی، پژوهشی، تدریس، اشتغال و … ، همچنین رشته/گرایش/محل‌های مورد نظر خود را طبق راهنمای مربوطه وارد سامانه نمایند. آدرس سامانهhttp://pgrad.aut.ac.ir/3/applicant
می‌باشد.
-حدنصاب‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای کد رشته-گرایش-محل‌های دانشگاه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قابل مشاهده می‌باشد. بدیهی است منحصراً داوطلبانی می‌توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته–گرایش–محل به دانشگاه درخواست دهند که با توجه به کارنامه مذکور دارای حدنصاب در آن کد رشته- گرایش– محل باشند.
-داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه‌های شماره ( ۱) و (۲) آزمون سازمان سنجش آموزش کشور را احراز نموده باشند.
-با توجه به زمان کوتاه بین ثبت نام، تشکیل پرونده و مصاحبه، مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. در صورت عدم ورود اطلاعات و قطعی نمودن آن در سامانه، از داوطلب مصاحبه به عمل نمی‌آید.
-صحت اطلاعات وارد شده در سامانه به عهده داوطلب می‌باشد. در صورتی که در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات وارد شده در سامانه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، مطابق با قوانین برخورد خواهد شد و پذیرش داوطلب لغو می‌گردد.
-انتخاب هر تعداد رشته-گرایش مطابق با انتخاب‌های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور بلامانع است ولی توصیه می‌گردد که هر داوطلب بیش از دو رشته-گرایش را انتخاب ننماید. لازم به ذکر است که برای هر رشته-گرایش انتخاب نوع ورود روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان (پردیس بین‌الملل) نیز باید مطابق انتخاب‌های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور باشد. لازم است هر داوطلب، صرف نظر از نوع ورود (روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان) فقط یک هزینه برای ثبت نام پرداخت نمایند.
-داوطلبان محترم دعوت شده به مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام (بررسی مدارک و انجام مصاحبه) را در این مقطع زمانی و از طریق سامانه آزمون دکتری پرداخت و رسید آن را همراه با مدارک خود ارسال نمایند. هزینه ثبت نام برای هر رشته-گرایش بر اساس مصوبه هیات امناء دانشگاه مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال (هشتاد هزار تومان) می‌باشد.

نکته مهم: در صورتی‌که داوطلبی برای یک رشته/گرایش همزمان، متقاضی دوره روزانه و یا نوبت دوم و یا پردیس بین‌الملل (پردیس خودگردان) باشد، صرفاً، هزینه یک ثبت نام از ایشان دریافت می‌گردد.

۲- ارسال مدارک به دانشگاه توسط دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی داوطلبان گرامی، که در سامانه آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ ثبت نام نموده‌اند، لازم است از روز سه‌شنبه تاریخ ۹۶/۳/۲ لغایت چهارشنبه ۹۶/۳/۱۰ مدارک شخصی و سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) خود را از طریق پست پیشتاز به دانشکده مربوطه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی‌تکنیک تهران) ارسال نمایند (عدم ارسال مدارک در تاریخ اعلام شده به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه این دانشگاه می باشد). همچنین داوطلبان گرامی می توانند در بازه زمانی مذکور مدارک خود را بصورت دستی به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه تحویل نمایند.

مدارک مورد نیاز:
1. تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
2. تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
3. تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
4. تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع
5. مدارک و مستندات دستاوردهای پژوهشی (مقاله، ثبت اختراع، کتاب و …)

تبصره ۱): آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.
تبصره ۲): آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ را همراه داشته و ارائه نمایند.

لازم به ذکر است اصل مدارک شناسنامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تطبیق در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. و همچنین سایر مدارک مورد نیاز متعاقباً از طریق سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و یا دانشکده مربوطه اعلام خواهد شد.

۳- برگزاری مصاحبه تخصصی
کلیه دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید در روزهای دو شنبه الی چهار شنبه تاریخ ۲۲ الی ۲۴ خردادماه جهت انجام مصاحبه به دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند. لازم است قبل از مراجعه دعوت شدگان گرامی به دانشکده مربوطه، به سایت دانشکده مراجعه و از زمان و مکان دقیق مصاحبه اطلاع حاصل نمایند.

** مجدداً به داوطلبان محترم توصیه می گردد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی مکرر به بخش اطلاعیه‌های مدیریت تحصیلات تکمیلی در سایت دانشگاه و در صورت دعوت به مصاحبه به سایت دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند.

۴- اعلام نتایج توسط دانشگاه پس از انجام مصاحبه تخصصی با کلیه دعوت‌شدگان و بررسی دقیق سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان مذکور، نتایج بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش آموزش کشور، سوابق آموزشی (%۱۰)، نمره سوابق پژوهشی (%۱۰) و نمره مصاحبه (%۳۰) محاسبه و به سازمان سنجش اعلام می‌گردد.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh