مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 4

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571604

لغو مجوز پژوهشگاه شاخص‌پژوه به علت جذب بی‌رویه دکتری

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

مجوز پژوهشگاه شاخص‌پژوه تنها برای جذب ۳۵ دانشجو در مقطع دکترا بوده، در حالی که این مؤسسه در حدود ۵۰۰ نفر را در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.
علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیر انتفاعی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به لغو «مجوز پژوهشگاه شاخص پژوه» اظهار داشت: این موسسه آموزشی از مجوز اخذ شده وزارت علوم تخطی کرده و تعداد زیادی دانشجو در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.
وی بیان کرد: پژوهشگاه شاخص پژوه از مجوزش سوء استفاده کرده و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعداد زیادی دانشجو به نام دانشگاه اصفهان جذب کرده است و به همین دلیل نه تنها وزارت علوم بلکه دانشگاه اصفهان نیز به مدت ۲ سال متوالی است که از این موسسه شکایت کرده‌اند تا از طریق قانون به حقوقشان رسیدگی شود.
رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاههای غیر انتفاعی ادامه داد: مجوز وزارت علوم به این پژوهشگاه تنها برای جذب ۳۵ دانشجو در مقطع دکترا بوده در حالی که این موسسه در حدود ۵۰۰ نفر را در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد پذیرش کرده است.
وی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت دانشجویانی که از مجاری قانونی در این موسسه پذیرش شده اند، گفت: با لغو مجوز فعالیت این موسسه ، آن دسته از دانشجویانی که به صورت قانونی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش شده اند به دانشگاهها و موسساتی دیگر که آن رشته‌های تحصیلی را دارند منتقل می‌شوند.

shakes-pajooh

مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh