مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 0

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571600

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون ۹۶ دانشگاه بوعلی همدان

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

دانشگاه بوعلی سینای همدان درنظر دارد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برتر مقطع ارشد دانشگاه‌های دولتی، دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش نماید.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، دانشگاه بوعلی سینا بر اساس “آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در دوره تحصیلی دکتری” مصوب جلسه مورخ ۲۷/۰۳/۱۳۹۳ شورای هدایت استعدادهای درخشان ابلاغیه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ و اصلاحیه آیین‌نامه به شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶، از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در رشته/گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری تخصصی بدون آزمون می‌پذیرد:

شرایط ثبت نام:
-متقاضی باید دانش آموخته تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به بعد بوده یا حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ (قابل تمدید نمی باشد) دانش آموخته گردد. متقاضیانی که تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۹۶ دانش آموخته می­شوند باید مدارک دانش آموختگی خود را به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه تحویل دهند در غیر اینصورت پذیرش موقت آنها لغو می گردد.
-کسب حداقل ۷ امتیاز از بند ۱- ۱ جدول شماره ۱ الزامی می‌باشد.
-کلیه پذیرفته شدگان نهایی ملزم هستند قبل از آزمون جامع دکتری، گواهی کسب حداقل نمره ۵۰ آزمون MSRT یا معادل آن را در سایر آزمون ها مطابق جدول شماره ۴ اصلاحیه آیین نامه به شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ ارائه نمایند. پذیرش آن دسته از داوطلبانی که در زمان تعیین شده موفق به ارائه مدرک فوق الذکر نگردند، لغو خواهد شد.
-پذیرش افراد واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است.
-دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، غیردولتی- غیرانتفاعی، علمی-کاربردی، فرهنگیان، پردیس‌های بین المللی، پردیس خودگردان، دوره های مجازی (الکترونیکی) و نیمه‌حضوری پذیرش بدون آزمون به عمل نمی‌آید. لذا دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های مذکور از ارسال مدارک یا پرداخت وجه جداً خودداری نمایند.
-تغییر رشته و محل تحصیل برای دانشجویانی که از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شوند، امکان پذیر نمی باشد، لذا پس از تایید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده، امکان تغییر رشته و دانشگاه برای آنان میسر نخواهد بود.
-هر دانشجو صرفا می تواند نسبت به اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه اقدام نماید. بنابراین باید تنها نسبت به ثبت نام در یک دانشگاه اقدام نموده و از سایر پذیرش های خود (قبل از اینکه دانشگاه اطلاعات متقاضیان را از طریق پرتال ارتباطی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال نماید) سریعا انصراف دهد.
-تنها به مدارک ارایه شده (ارسال شده) و مورد تایید، امتیاز بندهای مورد نظر داده خواهد شد. همچنین به همراه داشتن اصل مدارک اعلام شده فوق در زمان مصاحبه الزامی است.
- منظور از مقاله مرتبط با پایان نامه این است که نام استاد راهنما، مشاور و دانشجو یا استاد راهنما و دانشجو در مقاله قید شده باشد و علاوه بر روش تحقیق و مبانی نظری، از نظر موضوعی و محتوایی نیز با پایان نامه در ارتباط باشد. همچنین مقاله با ذکر آدرس دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد متقاضی، منتشر شده باشد.
-نمایه های معتبر بین المللی، شامل ISI ،Scopus و ISC می باشد. نشریاتی که دارای نمایه ISC هستند، لازم است دارای اعتبار علمی-پژوهشی از کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باشند.
-نشریاتی که مقالات متقاضی در آنها منتشر شده­اند نباید در لیست سیاه (Black List) اعلام شده از طرف معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
-از مقالات دارای پذیرش چاپ، حداکثر دو مورد قابل امتیازدهی است.
-برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر بین­المللی و المپیادهای علمی دانشجویی لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:
1. برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره های علمی معتبر بین­المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه نمایند.
2. گواهی ثبت اختراع باید دارای تاییدیه از سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران باشد.
3. برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه نمایند.

-موافقت یکی از اساتید واجد شرایط و دارای ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ بعنوان استاد راهنمای دانشجو، از بین اعضا هیات علمی گروه آموزشی، در کمیته علمی مصاحبه کننده، ضروری است.
-از آنجا که تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی لازم است در هنگام مصاحبه، موافقت اولیه سازمان و نهاد دولتی یا غیردولتی متبوع خود مبنی بر صدور ماموریت چهار ساله و قابل تمدید تا پنج سال یا موافقت با استعفا یا مرخصی بدون حقوق را در صورت پذیرفته شدن، ارائه دهند و هنگام ثبت نام، ارائه حکم ماموریت، استعفا، مرخصی بدون حقوق یا هرگونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، الزامی است.
-تحصیل پذیرفته شدگان نهایی بدون آزمون به صورت رایگان (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) بوده و تابع کلیه مقرارت و آیین نامه های تحصیل در دوره دکتری دانشگاه می باشد. در صورتی که پذیرفته‌­شدگان پس از ثبت نام، از ادامه تحصیل انصراف دهند، یا به هر دلیل قادر به اتمام دوره تحصیلی نشوند ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان بر اساس تعرفه های مصوب برای دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود.
-پس از دریافت مدارک و مستندات متقاضیان و بررسی مقدماتی در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدارک آنها جهت ارزیابی علمی به دانشکده­های مربوط ارسال می­شود. شورای تحصیلات تکمیلی گروه آموزشی ذیربط پس از ارزیابی مدارک و انجام مصاحبه علمی از افراد واجد شرایط، افراد واجد شرایط پذیرش را توسط دانشکده به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی نموده و پس از تصویب نهایی، پذیرفته شدگان علمی جهت انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می­شوند.
-چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، مصاحبه و تحصیل در دانشگاه حتی زمان فارغ التحصیلی، مشخص شود که داوطلب واجد یکی از شرایط عمومی یا اختصاصی نبوده است، بلافاصله از ثبت نام یا ادامه تحصیل ایشان جلوگیری و مطابق با مقررات با وی رفتار خواهدشد و عواقب آن بر عهده خود متقاضی خواهد بود.
-پذیرش علمی داوطلبان برای ارسال فرم گزینش ایشان به هیات مرکزی گزینش دانشجو، منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.
-پس از اعلام و تایید پذیرش علمی از طریق پرتال سازمان سنجش آموزش کشور، فرم تایید صلاحیت عمومی از پذیرفته شدگان اولیه دریافت و به هیات مرکزی گزینش ارسال خواهد شد.
-ثبت نام قطعی از پذیرفته شدگان علمی منوط به تایید صلاحیت عمومی ایشان از سوی هیات مرکزی گزینش دانشجو می باشد.
-بدیهی است، پرداخت هزینه ثبت نام، ارسال مدارک، پذیرش مدارک، دعوت و شرکت در مصاحبه و اعلام نتایج اولیه هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
-پذیرش دانشجویان دکتری بدون آزمون در هر رشته گرایش منوط به ثبت نام قبول شدگان آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۳۹۶ در آن رشته گرایش می باشد.
-دارا بودن یکی از شرایط مشروحه در بخش مقرارت وظیفه عمومی درج شده در صفحه ۳ راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۶ (دفترچه شماره ۱).

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک:
1. لازم است کلیه داوطلبان مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون ریال) به حساب جاری ۲۴۱۳۰۵۵۳۶۱ بانک تجارت شعبه دانشگاه بوعلی سینا (واقع در شهر همدان کد ۲۴۱۳۰) به نام درآمدهای آزمون های دانشگاه بوعلی سینا (قابل واریز در کلیه شعب بانک تجارت در سراسر کشور) واریز نمایند۰ داوطلب باید توجه داشته باشد که هنگام واریز وجه ثبت نام، از صندوقدار بانک بخواهد که نام و نام خانوادگی ایشان را هنگام ثبت کامپیوتری، در فیش مربوطه درج نماید.
2. لازم است کلیه مدارک حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ با پست پیشتاز به نشانی همدان، دانشگاه بوعلی سینا، سازمان مرکزی دانشگاه، مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه- کد پستی ۶۵۱۷۸۳۸۶۹۵ ارسال شود.
    روی پاکت قید شود:

(اینجانب . . . . . . . . . . . . . . . . . متقاضی پذیرش بدون آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ در رشته . . . . . . . . .  . .گرایش . . . . . . . . . . . می‌باشم).

تذکرات مهم:
1. مدارک و وجه ثبت نام، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه اکید می شود قبل از تکمیل درخواست و واریز وجه ثبت نام این آگهی و آیین­نامه­های مربوطه را به دقت مطالعه و در صورتیکه کلیه شرایط برای دعوت به مصاحبه را دارند، مبادرت به ثبت نام نمایند.
2. مدارکی که فاقد فیش واریزی باشند بررسی نخواهند شد، بنابراین داوطلب باید اصل فیش واریزی را ارسال نموده و کپی آن را نزد خود نگه دارد.
3. به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد (پاکت هایی که  تاریخ ارسال آن بعد از ۳۱/۰۲/۱۳۹۶ ارسال شود، باز نمی شود).
4. ارسال مدارک فقط از طریق پست پیشتاز امکان پذیر می باشد و مدارک به هیج وجه به صورت حضوری تحویل گرفته نمی شود.
5. کلیه مواد آیین­‌نامه از وضوح کافی برخوردار است لذا از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد و همچنین در خصوص زمان مصاحبه، اعلام نتایج و . . . جدا خودداری گردد.
6. در صورت تغییر شماره تلفن اعلام شده در فرم ثبت نام، داوطلب باید مراتب را سریعاٌ به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه اطلاع دهد.

مدارک لازم:

۱- کپی شناسنامه و کارت ملی (در صورت دعوت به مصاحبه، همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی در جلسه مصاحبه الزامی است)

۲- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدارکی دال بر عدم منع قانونی برای ادامه تحصیل متقاضی از نظر وضعیت نظام وظیفه (جهت برادران).

۳- اصل فیش واریزی

۴- الف) تقاضانامه ثبت نام (ویژه دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

ب) تقاضانامه ثبت نام (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)

۵- فرم مشخصات فردی، سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان پذیرش بدون آزمون دکتری سال ۱۳۹۶

تذکر ۱: الصاق یک قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد بر روی فرم مشخصات فردی ضروری است.

۶- فرم تعهد حضور تمام وقت

۷- الف) گواهی تایید معدل بدون احتساب نمره پایان نامه، تاریخ فراغت از تحصیل و نمره پایان نامه (ویژه دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

ب) گواهی تایید معدل بدون احتساب نمره پایان نامه (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)

۸- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی

۹- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد

تذکر ۱: مدارک اخذ شده از دانشگاه های خارج از کشور باید توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارزیابی و تایید شده باشند.

۱۰- فرم تعهد دفاع از پایان نامه (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)

۱۱- فرم تأیید مقالات نمایه شده مستخرج از پایان نامه متقاضی، توسط استاد راهنما

۱۲- دو مورد توصیه نامه

تذکر: ارائه توصیه نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد الزامی می باشد. توصیه نامه دیگر بایستی توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد تکمیل شده باشد. پیشنهاد می شود توصیه نامه در فرم مخصوص مورد تایید دانشگاه بوعلی سینا تنظیم شود و به صورت محرمانه و در پاکت در بسته ارسال گردد.

۱۳- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی.

۱۴- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد.

۱۵- تصویر صفحه ارزشیابی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد).

۱۶- تصویر چکیده پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد).

۱۷- تصویر صفحه اول پروپوزال (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد).

تذکر: در صورت دعوت به مصاحبه به همراه داشتن یک نسخه از پایان نامه برای دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد و یک نسخه از پروپوزال برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در جلسه مصاحبه، الزامی می باشد.

۱۸- ارائه یک نسخه از هر کدام از سوابق آموزشی و علمی-پژوهشی

تذکر ۱: گواهی پذیرش قطعی و بدون قید و شرط (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ) برای مقالات چاپ نشده داوطلب الزامی است (نسخه کامل مقاله ضمیمه و گواهی پذیرش به آن الصاق شود).

تذکر ۲: ارائه گواهی اعتبار درجه ی علمی -ترویجی ، علمی – پژوهشی، ISC ،ISI، مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا پذیرش قطعی گرفته است الزامی است.

تذکر مهم: از ارسال مدارک دیگری که در اینجا ذکر نگردیده و غیرضروری می باشند، جدا خودداری شود.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh