مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 2

بازديد دیروز : 2

کل بازدید : 571796

فراخوان پذیرش دکتری استعداد درخشان ۱۳۹۶ دانشگاه زابل

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

دانشگاه زابل درنظر دارد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برتر مقطع ارشد دانشگاه‌های دولتی، دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش نماید.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، دانشگاه زابل در راستای رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۷ بر اساس آئین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۱۳۹۳/۳/۲۷ و ابلاغ شده مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ و بر طبق موارد مندرج در این اطلاعیه در رشته های ژنتیک و به نژادی گیاهی، بیماری شناسی گیاهی، حشره شناسی کشاورزی، اگرواکولوژی، زراعت، بیوتکنولوژی در کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، آبیاری و زهکشی، اصلاح نژاد دام و تغذیه دام از بین داوطلبان واجد شرایط دانشجوی دکتری می پذیرد.

مهلت ارسال مدارک حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ و در صورت تایید مدارک ارسالی و احراز حداقل امتیازات لازم، زمان مصاحبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ می باشد.

شرایط اختصاصی داوطلبان:

۱- داشتن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری متناسب با رشته و گرایش تحصیلی در دوره دکتری.

تبصره ۱: دارندگان مدرک معادل اجازه شرکت در آزمون را ندارند.
تبصرہ ۲: دانشجویان نیمسال آخر به شرط این که تا تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ از پایان نامه خود دفاع نمایند نیز می توانند با ارائه گواهی (فرم شماره ۲) از دانشگاه مربوطه در این آزمون شرکت نمایند.

۲- در زمان تقاضا نباید بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد متقاضی گذشته باشد (فارغ التحصیلی ۹۴/۰۶/۳۱ به بعد باشد).

۳- پذیرش در دوره دکتری تمام وقت بوده و پذیرفته شدگان مشمول کلیه مقررات آموزشی وزارت متبوع و جاری در دانشگاه زابل میباشند. مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرفته شدگان نهایی ملزم به سپردن تعهد تحصیل تمام وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل دوره دکتری خواهند بود. لذا داوطلب نباید به موسسه دیگری تعهد خدمت داشته یا در استخدام محل دیگری باشد.

تبصره: داوطلبان شاغل در سازمان ها و دستگاه‌های دولتی در صورت قبولی در آزمون باید موافقت بالاترین مقام مسئول سازمان را جهت ادامه تحصیل خود ارائه نمایند.

۴- داشتن یکی از شرایط آئین نامه جدید ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۴/۱۸/ ۱۳۹۳ و اصلاحیه مصوب ۱۲/۱۶/ ۱۳۹۳

۵- تکمیل فرم های ثبت نام و ارسال کلیه مدارک لازم تا تاریخ ۹۶/۰۳/۰۱

شرایط استفاده از آیین نامه:
1. داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کلی ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)
2. نمره پایان نامه با درجه عالی و خیلی خوب
3. حداکثر طی ۵ نیمسال فارغ التحصیل گردند.
4. حداکثر از زمان فراغت از تحصیل بیش از ۲ سال نگذشته باشد.
5. پذیرش شامل دوره های غیر انتفاعی – غیردولتی، دانشگاه پیام نور، پردیس های خودگردان و بین المللی و دانشگاه آزاد اسلامی نمیگردد.
6. کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق با جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی
7. کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان (MCHE و یا معادل آن در سایر آزمون‌ها) قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)
8. پذیرش افراد مشمول این آیین نامه صرفا در همان رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی امکان پذیر است.
9. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده:

۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مستخرج از پایان نامه باشد.

تبصره ۱: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت که مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است. به چاپ رسانده و اصلی آن را ارائه نماید در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره ۲: منظور از پذیرش مقاله پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد.

۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر(خورازمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۵- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده، مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

ظرفیت پذیرش:
1. حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون ازمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.
2. ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد.

نکات مهم:

۱- دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از .تحصیل آنها، دو سال بیشتر نگذشته باشد.

۲- دانشجویان نیمسال آخر، چنانچه تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۶ بتوانند از پایان نامه خود دفاع نمایند، مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند.

۳- دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی، پیام نور، جامع علمی-کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس دانشگاهی (خودگردان)، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری نمی باشند.

۴- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

۵- متقاضی باید در هنگام ارائه درخواست پذیرش و یا حداکثر تا زمان آزمون جامع دوره دکتری حد نصاب لازم از یکی از آزمون های زبان مطابق با جدول شماره ۴ کسب نماید. گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است. MSRT (MCHE) – IELTS – TOEFL (PBT) – TOEFL (IBT) – TOEFL (CBT) – TOLIMO

۶- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد.

۷- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه در درجه عالی موفق به کسب امتیازات لازم خواهند شد.

۸- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیازدهی، در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد ۴ نیمسال است.

تبصره ۱: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برناعه ریزی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد تا پیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازات لازم را مطابق با بند ۸ و ۹ جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود.

۹- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

۱۰- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

۱۱- مدارک داوطلبان و وجه دریافتی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد لذا به داوطلبان توصیه های شود با دقت لازم مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

۱۲- ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه اصل کلیه مقالات کتب، تالیفات و سایر فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۱۳- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

۱۴- با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثیت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند۔

۱۵- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند اجرا:

۱- پس از امتیاز دهی به کلیه امتیازات آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره ۱، ۲ و ۴ که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد. فقط از داوطلبانی که مجموع امتیازات آنها ۳۰ و یا بیشتر باشد، برای مصاحبه علمی دعوت بعمل خواهد آمد.

تبصره ۱: واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی می بایست در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ جهت مصاحبه حضور یابند. هر گونه تغییر در تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در موقع مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی داقشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۲- امتیاز مصاحبه علمی حداکثر ۳۰ امتیاز است.

۳- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحیه را مطابق با جداول شماره ۱، ۲ و ۳ کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی مجدد، قرار خواهند گرفت.

۴- پس از بررسی تهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد عقرر، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصر آپس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم . تحقیقات و فتاوری صورت خواهد گرفت.

مدارک لازم:
1. تصویر مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
2. یک نسخه از ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
3. تصویر از کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و کارت پایان خدمت
4. یک نسخه از مقالات چاپ شده
5. تاییدیه پذیرش قطعی مقالات در حال چاپی
6. گواهی دال بر احراز حد نصاب یکی از آزمون های زبان معتبر
7. نسخه تکمیل و امضا شده فرم ثبت نام
8. دو فقره توصیه نامه که بصورت جداگانه در داخل پاکتهای سربسته بوده و ممهور شده باشند.
9. دو قطعه عکس ۴*۳
10. چکیده پایان ناعه کارشناسی ارشد
11. تصویر مدارک مربوط به سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و فعالیتهای فوق برنامه و افتخارات علمی (از قبیل گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهی رتبه تحصیلی، گواهی مسابقات علمی و بین المللی معتبر و کسب مقام در جشنواره خوارزمی)
12. اصل رسید بانکی به مبلغ هشتصد هزار ریال (۸۰۰۰۰۰۰ ریال) به نام درآمد حاصل از قرار دادهای آموزشی دانشگاه زابل به شماره حساب فراگیر ۲۵۶۹۱۰۹۰۰۳ بانک تجارت، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت (دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه زابل می بایست مبلغ چهارصد هزار ریال ( ۴۰۰٫۰۰۰ ریال) پرداخت نمایند).

مدارک ارسالی و وجه ثبت نام مسترد نخواهد شد.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh