مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 4

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571604

فراخوان پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه هنر در سال ۹۶

تاریخ ثبت: 2 سال پیش

متقاضیان واجد شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه هنر تهران در سال ۹۶ تا پایان خرداد ماه فرصت دارند نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، دانشگاه هنر ضمن توجه به آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌ تحصیلی بالاتر موضوع آئین‌نامه ۲۱/۶۷۲۷۲  مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰  مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ شورای هدایت استعدادهای درخشان و بر اساس مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ٢٠% از ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه خود را (در صورت واجد شرایط بودن در هر رشته فقط یک نفر) به پذیرش بدون آزمون، در دوره دکترای تخصصی رشته ­های «پژوهش هنر ـ تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنراسلامی ـ شهرسازی ـ معماری ـ مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی» تخصیص داده و از طریق مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دانشجو می پذیرد.

شرایط اختصاصی (داشتن کلیه شرایط زیر الزامی است)

۱ـ دانش­ آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان­ نامه رتبه­ اول، دوم و سوم دانشجویان هم­رشته – هم‌ورودی خود باشند. (برای دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۴ رتبه بندی بدون احتساب نمره پایان نامه خواهد بود.)

۲ـ معدل کل کارشناسی ارشد متقاضی ۱۷ به بالا باشد.

تبصره: دانشجویانی که تا ۹۶/۴/۳۱  فارغ التحصیل می‌شوند باید معدل کل دروس ایشان بدون احتساب نمره پایان نامه ۱۷ به بالا باشد.

۳-  نمره پایان نامه بر اساس نمره مندرج در کارنامه تحصیلی ۱۸ به بالا باشد.برای ورودی های سال ۱۳۹۴ صرفا پایان نامه هایی با درجه “عالی” و یا “بسیار خوب” دفاع شده باشند، قابل قبول خواهد بود.

۴- معدل کل کارشناسی متقاضی ١٧ به بالا باشد.

۵- منحصراً فارغ ­التحصیلانی که در بازه زمانی ۹۴/۲/۱۶  تا ۹۶/۴/۳۱ فارغ التحصیل شده باشند می توانند متقاضی شرکت در فراخوان باشند. (دانشجویانی که در مرداد و شهریور ۹۶ فارغ التحصیل می‌شوند مجاز به ثبت نام نیستند.)

تبصره: دانشجویانی که تا ۹۶/۴/۳۱ فارغ التحصیل می‌شوند در صورت داشتن سایر شرایط موظفند در مهلت مقرر (۹۶/۳/۳۱) نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند. لیکن انجام مصاحبه از ایشان منوط به احراز فارغ التحصیلی ایشان می‌باشد.

۶ـ  حداکثر در ۵ ترم تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانیده باشد.

۷ – صرفاً دانش آموختگان دانشگاه های دولتی  شیوه آموزشی ـ پژوهشی (روزانه و شبانه) می توانند در فراخوان شرکت نمایند. (دانشگاه های پیام نور ـ آزاد ـ غیرانتفاعی – پردیس های خودگردان و … پذیرفته نیست.)

۸- دارا بودن حداقل یک مقاله پذیرفته ­شده یا چاپ شده مستخرج از پایان نامه در مجلات علمی ـ پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­ المللی که عیناً در مقاله و نشریه نام استاد راهنمای پایان نامه و مستخرج از پایان نامه بودن مقاله قید شده باشد.

۹- داشتن مدرک زبان انگلیسی مطابق جدول زیر مشروط بر آن که از تاریخ آزمون تا ۹۶/۳/۳۱ حداکثر ٢ سال بیشتر نگذشته باشد. (سایر مدارک زبان اعم از داخلی و یا خارجی پذیرفته نیست).

IELTS Academic

PaperTOEFL

(PBT)

TOLIMO

MSRT

ComputerTOEFL

(CBT)

internet TOEFL

(iBT)

۵/۵

۵۰۰

۵۰۰

۶۰

۱۸۰

۶۵

۱۰- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه برابر جدول های شماره ۱، ۲ و ۳٫

۱۱- متقاضیان با مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.

۱۲- هر داوطلب صرفا در یک رشته تحصیلی می تواند متقاضی شود و مدارک خود را ارسال نماید.

تذکر: متقاضیانی در فراخوان ثبت نام نمایند که براساس مفاد فراخوان به طورکامل واجد شرایط می باشند و در غیر این صورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.

سایر شرایط و ضوابط پذیرش

۱- در رشته پژوهش هنر، علاوه بر دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد تمامی رشته ­های گروه هنر، ایرانشناسی، باستان شناسی، فرهنگ و زبان های باستانی. دوره کارشناسی متقاضیان نیز باید یکی از رشته ­های مصوب هنر باشد.

۲ـ در رشته تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد تمامی رشته ­های گروه هنر، ایرانشناسی، باستان شناسی، فرهنگ و زبان های باستانی. دوره کارشناسی متقاضیان نیز باید یکی از رشته ­های مصوب هنر باشد.

۳ـ در رشته شهرسازی دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای رشته شهرسازی الزامی است.

۴ـ در رشته معماری دارا بودن کارشناسی ارشد رشته و گرایش های معماری، تکنولوژی معماری و انرژی معماری الزامی است.

۵ـ در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی دارا بودن کارشناسی ارشد در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی الزامی است.

مدارک مورد نیاز جهت مصاحبه         
1. فرم تکمیل شده شماره ۱
2. فرم تکمیل شده شماره ۲
3. تصویر مقالات علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه و سایر مقالات علمی – پژوهشی
4. ارائه پیشنهاده (پروپوزال) رساله دکتری متقاضی منطبق با یکی از ردیف های سه گانه جدول بند ۴ از فرم شماره ۱ همین فراخوان.
5. تصویر تأییدیه سوابق آموزشی و پژوهشی (شامل پایان­ نامه، مقالات ارائه شده در همایش­ های علمی و مجلات، کتاب ها و جوایز اخذ شده و مستندات)
6. تصویر گواهی پایان تحصیلات و ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای تاریخ و معدل فارغ ­التحصیلی باشد.
7. تصویر گواهی مدرک زبان معتبر – گواهی دانشجوی نمونه کشوری – بنیاد نخبگان و جشنواره های ملی و بین المللی
8. تصویر صفحه اول شناسنامه، صفحه توضیحات و کارت ملی
9. یک قطعه عکس ۴×٣ با درج مشخصات داوطلب در پشت آن­
10. اصل فیش بانکی به مبلغ ۱/۱۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون و صد هزار ریال) که در وجه (درآمد اختصاصی دانشگاه هنر نزد بانک ملی، شعبه مرکزی، کد ۶۰) به حساب سیبا به شماره  ۲۱۷۷۴۱۹۰۰۳۰۰۷ واریز شده باشد.

تذکر: همراه داشتن اصل گواهی، تمامی مدارک فوق در جلسه مصاحبه الزامی است.

تذکرات مهم:
1. در صورت پذیرفته شدن شاغلین رسمی سازمان ­ها و دستگاه های دولتی، ارائه حکم مأموریت، استعفاء، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که مؤید امکان تأمین تحصیل تمام وقت دانشجو باشد هنگام ثبت ­نام ، ضروری است.
2. تحصیل در دوره دکترا به صورت تمام وقت بوده و داوطلب در صورت پذیرفته شدن باید اوقات خود را با وضعیت تحصیلی دوره وفق دهد و تابع کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه باشد.
3. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری مصاحبه، پذیرش و تحصیل در دانشگاه هنر، مشخص گردد که داوطلب، دارای هر یک از شرایط درج شده در این تقاضانامه نبوده است بلافاصله از ثبت­ نام، شرکت در مصاحبه، پذیرش و یا ادامه تحصیل وی در هر مرحله­ ای جلوگیری به عمل آمده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
4. مدارک ارسالی داوطلبان و همچنین وجه ثبت­نام به هیچ وجه مسترد نمی­ شود.
5. به مدارکی که از طریق پست پیشتاز ارسال نشود و یا یکی از شرایط اعلام شده را نداشته باشد به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین متقاضی موظف است کلیه مدارک درخواستی را بدون نقص ارسال نماید و دانشگاه موظف به پیگیری کمبود مدارک نخواهد بود و در صورت وجود نقص جهت احراز شرایط ، تقاضای داوطلب از فرایند بررسی مدارک خارج شده و هیچ اعتراضی پذیرفته نیست.
6. زمان مصاحبه علمی صرفاً برای متقاضیان واجد شرایط (مطابق مفاد فراخوان) علاوه بر درج در سایت به صورت تلفنی اعلام خواهد شد. این امر صرفا شامل کسانی می گردد که واجد شرایط کلیه مفاد این فراخوان باشند. در غیر این صورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.
7. مرجع تصمیم گیری در خصوص بررسی سوابق، مدارک ارائه شده و پذیرش نهایی تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.
8. دانشجویان نمونه کشوری ـ معرفی شدگان بنیاد نخبگان و برگزیدگان جشنواره های ملی و  بین المللی و معرفی شدگان هر یک از واحدهای وزارت علوم نیز در صورت داشتن شرایط فراخوان ضرورت دارد از همین طریق متقاضی شوند و بررسی جداگانه ای در این خصوص صورت نمی پذیرد.
9. متقاضیان مدارک موردنیاز را حداکثر تا پایان وقت اداری ۹۶/۳/۳۱ به آدرس: تهران، خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخائی، بین تقاطع سی­تیر و فردوسی، پلاک۵۶، دانشگاه هنر، دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، کد پستی ۱۱۳۶۸۱۳۵۱۸ از طریق پست پیشتاز ارسال نمایند.
 


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh