مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 1

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571785

توسعه تحصیلات تکمیلی، مسیر مشترک دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر در بخش توسعه تحصیلات تکمیلی وضعیت رضایت‌بخشی داریم و تمام دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد در این زمینه تأثیر داشته‌اند.

محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با  بیان اینکه تحصیلات تکمیلی در کشور ما از مقطعی پس از انقلاب آغاز شد، گفت: در حال حاضر در بخش توسعه تحصیلات تکمیلی به جایی رسیدیم که به اندازه کافی دانشجو داریم و وضعیت ما در این بخش رضایت‌بخش است.

وی افزود: البته آمایش مدونی هنوز در رابطه با تحصیلات تکمیلی صورت نگرفته و ما نمی‌دانیم چقدر دانشجو در این بخش نیاز داریم، ولی دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دیگر نیز کمک کردند تا وضعیت تحصیلات تکمیلی از نظر کمیت به حد رضایت‌بخش برسد ولی باید طرح آمایش مشخصی داشته باشیم تا میزان نیازمان را بدانیم.

برخورداری با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور گفت: البته اگر دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های دیگر نبودند در حال حاضر از نظر کمیت به این میزان دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی نمی‌رسیدیم در حالیکه در حال حاضر فارغ‌التحصیلان بسیاری در این بخش داریم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در رابطه با نقش دانشگاه‌ها در توسعه بخش دانش‌بنیان نیز اظهار داشت: تداخل دانشگاه و صنعت در حال رخ دادن است و شرکت‌های دانش‌بنیان ترکیبی از دانشگاه و صنعت هستند و موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه که سال‌هاست به دنبال آن هستیم، در حال نتیجه دادن است ولی باید منتظر باشیم تا نتیجه آن را ببینیم.

وی گفت: تمام دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد تلاش می‌کنند تا بخش دانش‌بنیان به توسعه برسد.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh