مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 0

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571600

بررسی مشکل مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

وزیر علوم در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی رفع مشکل مدرک فارغ‌التحصیلان رشته‌های فاقد مجوز دانشگاه آزاد گفت: این مسأله در حال بررسی و حل شدن است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد فرهادی وزیر علوم در حاشیه مراسم تقدیر از برگزیدگان کنکور سراسری و المپیادهای علمی در جمع خبرنگاران در رابطه با مشکل فارغ‌التحصیلان رشته‌های فاقد مجوز دانشگاه آزاد گفت: هر رشته‌ای که قانونی بوده است مورد تأیید است.

وی در رابطه با رفع مشکل فارغ‌التحصیلان رشته‌های غیرقانونی گفت: این مسئله در حال بررسی و حل شدن است.

وی ادامه داد: کمیته ۵ نفره‌ای برای بررسی رشته‌های تحصیلی تعیین شده که جلسه می‌گذارند و مسئله را بررسی می‌کنند که ضوابط نیز طبق چارچوب‌های تعیین‌شده اجرا می‌شود و اگر رشته‌ای مسیر رسمی و قانونی را طی کرده باشد مشکلی ندارد.

وزیر علوم در رابطه با تخلفات علمی نیز گفت: آئین‌نامه‌ای برای بررسی احتمالی تخلفات به دانشگاه‌ها ابلاغ شد که ثبت پایان‌نامه‌ها جدی و قطعی شده است و در ۲ ماه گذشته مشابهات را استخراج کردند و با تخلفات صورت‌گرفته از تذکر تا تعلیق برخورد شده است.

وی ادامه داد: قانون مقابله با تخلفات تکمیل شده و در صحن مجلس مطرح می‌شود و با قوه قضائیه نیز مطرح کرده‌ایم.

وی در زمینه چگونگی برگزاری برنامه‌های انتخاباتی در دانشگاه‌ها گفت: هیچ‌گونه سختگیری نداریم و دانشگاه‌ها مانند گذشته می‌توانند به صورت قانونی مجوز بگیرند. یعنی افراد سخنران به هیأت ۳نفره پیشنهاد می‌شود و پس از بررسی، مجوز لازم صادر می‌شود.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh