مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 1

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571785

ادعای دانشگاه آزاد مبنی بر قانونی بودن تمامی رشته‌محل‌های این دانشگاه

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

دانشگاه آزاد تأکید کرد که تمام پذیرش‌های این دانشگاه کتبا مورد تائید وزارت علوم است و این در حالی است که معاون آموزشی وزارت علوم همچنان بر فاقد مجوز بودن این رشته‌ها تأکید دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی انتشار گزارش این خبرگزاری ، دانشگاه آزاد توضیحاتی به شرح ذیل ارایه داد.

«در خصوص خبر منتشر شده در آن خبرگزاری تحت عنوان «دانشجویان پاسوز شعله دعواهای برادرانه» با شناسه خبری ۱۳۹۵۰۸۰۹۰۰۰۱۳۳ به تاریخ ۹۵/۸/۱۶ دستور فرمایید طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات جمهوری اسلامی ایران

تیتر: تمامی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز قانونی و تمام پذیرش‌های این دانشگاه کتبا مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است

۱- ضرورت تصحیح روش‌ها و پرکردن خلاءهای قانونی سیستم آموزش عالی کشوری امری غیرقابل انکار است و حتما دانشگاه‌هایی هستند که نیاز به بهبود اوضاع داخلی خود دارند و مسلما تا رسیدن به قله‌های کمال راه باقی است اما در این میان برخی رسانه‌ها با پررنگ کردن جزئیاتی حل شده باعث تشویش اذهان عمومی و ناامن کردن فضای ذهنی دانشجویان و خانواده‌هایشان می‌شوند که جای سؤال و شگفتی است.

۲- دانشگاه آزاد اسلامی بارها تاکید کرده است که خود را در قبال دانشجویانش متعهد می‌داند و از تمامی ابزارهایش برای آرامش ذهنی، کسب علم دقیق و نافع و فارغ التحصیلی بی‌دغدغه آینده سازان ایران بهره‌ خواهد برد اما در این میان لفظ غیردقیق و منسوخ شده رشته‌های فاقد مجوز که از سوی خبرگزاری فارس هر هفته تکرار می‌شود موجبات ناامنی ذهنی دانشجویان را ناخودآگاه پدید می‌آورد در حالی که بنابر مستندات قانونی ارائه شده توسط این دانشگاه تمام رشته‌های دایر در این مجموعه آموزشی، دارای مجوز قانونی و همه پذیرش‌های این دانشگاه دارای تائید کتبی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعهد می‌داند که دانشجویانش را تا اخذ مدرک معتبر این دانشگاه همراهی کند.

۳- با این حال خبرگزاری فارس علیرغم مستندات قانونی و اظهارنظرهای شفاف مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی باز هم با تیترهایی نظیر دانشجویان پاسوز شعله دعواهای برادرانه بر طبل ناامید کردن جوانان و دانشجویان و تشویش ذهن خانواده این عزیزان می‌کوبد و در صدد برپایی آتشی است که مسلما اولین پاسوزش امنیت روانی و ذهنی دانشجویان و خانواده‌های این عزیزان است.

۴- دانشگاه آزاد اسلامی دیگر بار رسانه‌هایی را که سعی در نادیده گرفتن خدمات عظیم مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی دارند و با ارائه داده‌های نادرست بر کوشش ادامه دار خود در تشویش اذهان عمومی اصرار می‌کنند، دعوت به رعایت انصاف و داشتن تقوای کاری کرده و از دانشجویان عزیز نیز می‌خواهد که با تمام توان تمرکزشان را بر کسب علم و پیشرفت شخصی و همینطور اعتلای پرچم کشورمان قرار دهند و مطمئن باشند دانشگاه آزاد اسلامی از حقوق ایشان طبق مقررات قانون تا فارغ‌التحصیلی به طور کامل حمایت خواهد کرد و مستندات قانونی خود را برای دفاع از دانشجویان عزیز در صورت لزوم به مراجع ذیصلاح ارائه خواهد داد.»

به گزارش فارس، مطلب منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس به کلی در رابطه با چگونگی نظارت وزارت علوم بر تمام زیرنظام‌های آموزش عالی است و فقط مختص دانشگاه آزاد نیست ولی اینکه بین تمام زیرنظام‌ها که انتقاداتی از نظارت وزارت علوم بر آن‌ها در این گزارش مطرح شده است دانشگاه آزاد نتوانسته این انتقادات را بربتابد جای سوال و تعجب دارد، باوجود اینکه تمام انتقادات مطرح شده در این گزارش نیز بر اساس مستندات و گفته‌های خود مسئولان آموزش عالی اعم از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه آزاد بوده و فقط با هدف تلنگر به مسئولان آموزش عالی برای درنظر گرفتن مصالح دانشجویان به جای اختلافات سیاسی منتشر شده بود.

در بخش از این جوابیه دانشگاه آزاد آمده است که برخی رسانه‌ها با پررنگ کردن جزئیاتی حل شده سبب تشویش اذهان عمومی می‌شوند. ما از مسئولان دانشگاه آزاد می‌پرسیم که آیا راه‌اندازی چند هزار رشته فاقد مجوز از سوی دانشگاه آزاد کاری جزئی بوده است؟ اینکه با گذشت چند سال از رخ دادن این اتفاق و ورود دستگاه‌های بالادستی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی هنوز معاون آموزشی وزیر علوم در هر مصاحبه‌اش اعلام می‌کند که دانشجویان با مراجعه به سایت وزارت علوم از مجاز بودن رشته‌های دانشگاه آزاد مطمئن شوند جزئیات است؟ بر فرض که این مسائل جزئیات است، مسئولان دانشگاه آزاد چطور این مسائل را حل شده می‌دانند وقتی معاون آموزشی وزارت علوم همواره بر باقی ماندن تعدادی رشته غیرمجاز بررسی نشده در شورای گسترش آموزش عالی تاکید دارد؟

مسئولان دانشگاه آزاد پاسخ دهند که بین مصاحبه‌های مسئولان این دانشگاه مبنی بر پذیرش قانونی تمام رشته‌ها و مصاحبه‌های معاون آموزشی وزیر علوم که متولی مجوز دادن به رشته‌هاست و دانشگاه آزاد که یکی از زیرنظام‌های این وزارتخانه محسوب می‌شود ما به عنوان مخاطب مصاحبه‌ها کدام را باید باور کنیم؟

مسئولان دانشگاه آزاد خوب می‌دانند که هر زمان معاون آموزشی وزیر علوم صحبتی مبنی بر غیرمجاز بودن برخی رشته‌های دانشگاه آزاد و در دست بررسی بودن این رشته‌ها کرده است، خبرنگاران خبرگزاری فارس خودشان با مسئولان دانشگاه آزاد نیز تماس گرفته‌اند تا پاسخ آن‌ها را هم به مخاطبان ارائه کنند.

در هفته گذشته و پس از صحبت‌های معاون آموزشی وزیر علوم مبنی بر غیرمجاز بودن تعدادی از رشته‌های دانشگاه آزاد، خبرگزاری فارس ۲ مصاحبه از رئیس دانشگاه آزاد و سخنگوی این دانشگاه منتشر کرد.

از طرفی وقتی معاون آموزشی وزیر علوم از یک طرف و مسئولان دانشگاه آزاد از طرف دیگر به صحبت‌هایی مبنی بر اختلاف با یکدیگر می‌پردازند و مدام در صحبت‌هایشان با طعنه یا مستقیم از اختلافات می‌گویند آیا این خبرگزاری فارس است که سبب تشویش اذهان عمومی می‌شود؟

در بخشی از این جوابیه آمده است که دانشگاه آزاد خود را در قبال دانشجویانش متعهد می‌داند، سوال ما از مسئولان دانشگاه آزاد این است که در برابر فارغ‌التحصیلانی که میلیون‌ها هزینه کردند و حالا مدرکی به دستشان نرسیده است چه کسی تعهد دارد؟ آیا مسئولان این دانشگاه نمی‌دانند که دانش آموختگان رشته‌های بدون مجوزش به سازمان بازرسی شکایت کرده‌اند؟ آیا از راهروهای سازمان مرکزی خود که هر از چندگاهی شاهد حضور فارغ‌التحصیلان بی مدرک است، بی خبرند؟

دانشگاه آزاد از عنوان رشته‌های فاقد مجوز در گزارش منتشر شده گله کرده است، سوال اینجاست که آیا اگر در لفظ این رشته‌ها را فاقد مجوز خطاب نکنیم مجاز بودن آن‌ها را نشان می‌دهد؟ آنچه در عمل دیده می‌شود عدم تائید مدارک فارغ‌التحصیلان برخی رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم است که این امر هم بارها با مستندات کامل از سوی خبرگزاری فارس منتشر شده است.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh