مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 4

بازديد دیروز : 1

کل بازدید : 571604

اخذ تعهد کتبی؛ قرارداد یک طرفه دکتری

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

بازار اخذ تعهد کتبی از مصاحبه شوندگان آزمون دکتری ۹۵ روز به روز داغ تر و رسمی تر می شود.

به گزارش دانشجو (Daneshjoo.info)، علی رغم اعلام اولیه تاریخ ۹۵/۵/۱۲ لغایت ۹۵/۵/۲۰ برای باز شدن پرتال ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی هر دانشگاه در سایت سازمان سنجش، دانشگاه ها مشغول اخذ تعهد کتبی از پذیرفته شدگان مورد نظر خود هستند که این موضوع مشکلات متعددی را برای داوطلبان ایجاد کرده است.

از جمله این مشکلات عدم شفافیت لازم در اعلام اسامی پذیرفته شدگان هر کدرشته است. بیشتر دانشگاه هایی که روال اخذ تعهد را پیش گرفته اند از تماس تلفنی با پذیرفته شدگان خود استفاده می کنند و اطلاعیه رسمی در این زمینه منتشر نمی کنند. قطعا این امر موجب اضطراب داوطلبان خواهد شد و پذیرش یا عدم پذیرش در آن کدرشته را در سایه ابهام فرو خواهد برد. چه آنکه مشخص نیست عدم تماس به معنای عدم قبولی است و یا دانشگاه مورد نظر به طور کلی قصد تماس با پذیرفته شدگان را ندارد. قطعا انتشار اسامی بر روی سایت دانشگاه هم موجب اطمینان خاطر داوطلبان می گردد و هم داوطلبان پذیرفته نشده می توانند نسبت به مصاحبه کدرشته های باقی مانده خود برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

همچنین مشکل دیگر اخذ تعهد، یکجانبه بودن آن است. دانشگاه ها در قبال اخذ تعهد از داوطلبان هیچ گونه سندی مبنی بر پذیرفته شدن آنها در آن کدرشته ارائه نمی کنند که این امر موجب بی اعتبار شدن اخذ تعهد و کشیده شدن داوطلبان پذیرفته شده به مصاحبه سایر دانشگاه ها می گردد. ضمن آنکه در صورت عدم شرکت در مصاحبه سایر دانشگاه ها هم اضطراب افراد تا لحظه اعلام رسمی نتایج پابرجا خواهد بود. انتشار اطلاعیه رسمی دانشگاه ها و اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این مزیت را دارد که تعهد کتبی را به تعهدی دوجانبه بدل می کند که داوطلبان هم از قبولی نهایی خود اطمینان پیدا می کنند.

 امیدواریم در روزهای آتی روند بهتر و شفاف تری برای اخذ تعهد کتبی دانشگاه ها تعیین شود تا مشکلات پیش روی داوطلبان کمتر گردد.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh