مرکز همایش های کاوش

 

معتبرترین همایش های کشور را از ما بخواهید

www.icnf.ir

 

آمار بازدید

افراد آنلاین: 1

بازدید امروز : 0

بازديد دیروز : 5

کل بازدید : 571789

ابلاغ آیین نامه بازنگری شده دکتری در آینده نزدیک

تاریخ ثبت: 3 سال پیش

معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آئین‌نامه بازنگری شده دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌های کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر ضمن اعلام این خبر، با اشاره به این که ضوابط آموزشی دانشجویان دوره دکتری از سال ۹۵ به بعد متفاوت خواهد بود، گفت: با توجه به آئین‌نامه جدید، دوره دکتری می‌تواند حداقل ۳ ساله باشد، در حالی که در گذشته دوره دکتری حداقل ۴ سال به طول می‌انجامید.

وی افزود: آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که نتوانستند در یک درس موفق شوند با توجه به آئین نامه جدید این امکان برای آنان فراهم شده که مجدد این درس را انتخاب کنند تا از عقب افتادگی تحصیلی آنان جلوگیری شود.

دکتر شریعتی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های این آئین‌نامه صدور گواهی گذراندن دوره به افرادی است، که موفق نشده‌اند دوره دکترای خود را به اتمام برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان این که دیگر نمره رساله دوره دکتری در معدل محسوب نمی شود، افزود: در آئین نامه جدید دوره دکتری مقررشده نمره رساله دیگر در معدل محسوب نشود و این نمره صرفاً جهت ارزیابی کیفی و علمی دانشجو لحاظ خواهد شد و معدل دانشجو فقط حاصل واحدهای گذرانده شده باشد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: در آئین نامه های جدید همچنین توجه ویژه‌ای به موضوع مقابله با تقلب‌های علمی شده است.


مسئولیت نظرات و دیدگاه های بازدیدکنندگان بر عهده خود ایشان است و لينک های موجود به سایر سايت ها و وبلاگ ها لزوما به معناي تاييد محتواي آنها نمي باشد.
2002-2016 © کلیه حقوق متعلق به سایت اطلاعات علمی دانشجویان ایران به نشانی اینترنتی http://www.daneshjoo.info/ می باشد.  kavoshHamayesh